Sanitární kontejnery

Technický popis

Konstrukční řešení sanitárních modulů je obdobné jako u obytných kontejnerů. Kontejnerové moduly jsou složeny ze stabilní ocelové rámové konstrukce vzájemně vyměnitelných stěnových panelů. Alternativně se vyrábí sanitární moduly s pevnými podélnými stěnami ze sendvičových panelů. Rám modulu zajišťující stabilitu celé konstrukce je vyroben z tenkostěnných profilů a je svařen z podélných nosníků spojených čtyřmi rohovými stojinami. Stěnové panely jsou vně obloženy profilovaným ocelovým pozinkovaným plechem. Střecha je vně kryta pozinkovaným ocelovým plechem. Strop a stěnové panely jsou uvnitř obloženy laminovanými dřevotřískovými deskami. Na podlaze z cementotřískových desek nebo desek z vodovzdorné překližky je položena svařovaná PVC krytina. Stěny, podlaha i strop jsou optimálně tepelně i protihlukově izolovány. Základní typy používaných stěnových panelů jsou plný, okenní sanitární, dveřní a plný půlpanel. Pro zajištění snadné manipulace a montáže do sestav jsou sanitární moduly opatřeny ISO kontejnerovými rohovými prvky a zásuvkami pro vysokozdvižný vozík. Přívod elektřiny je řešen zapuštěnými vnějšími CEE zásuvkami.

Rozměry

Rozměry sanitárních modulů jsou zcela identické s běžně vyráběnými obytnými  kontejnery. Standardně se vyrábí sanitární moduly velikosti 10’ a 20’.

Vnitřní vybavení

Sanitární plastová výklopná okna bez rolet, možnost montáže vnějších bezpečnostních mříží, jednokřídlé dveře oboustranně obložené pozinkovaným plechem, elektroinstalace (rozvody, jističe, zásuvky, vypínače a světla) dle ČSN, vytápění elektrickými přímotopy, možnost montáže ventilátorů a klimatizačních jednotek.

Sanitární instalace

Umyvadla, mycí žlaby, sprchové kouty, WC kabinky, pisoáry, boilery, průtokové ohřívače, stěnové ventilátory, větrací mřížky, podlahové výpusti, rozvody vody pozinkovanými ocelovými nebo plastovými trubkami, odpady plastovými trubkami.

Použití

Montované kancelářské objekty, ubytovny, sociální bydlení, zařízení stavenišť, sociální zařízení, umyvárny.