Obytné kontejnery

Technický popis

Kontejnerové moduly jsou složeny ze stabilní ocelové rámové konstrukce a vzájemně vyměnitelných stěnových panelů. Rám modulu zajišťující stabilitu celé konstrukce je vyroben z tenkostěnných profilů a je svařen z podélných nosníků spojených 4 rohovými stojinami. Stěnové panely jsou vně obloženy profilovaným ocelovým pozinkovaným plechem. Střecha je vně kryta pozinkovaným ocelovým plechem. Strop a stěnové panely jsou uvnitř obloženy laminovanými dřevotřískovými deskami. Na podlaze je položena svařovaná PVC krytina. Stěny, podlaha i strop jsou optimálně tepelně i protihlukově izolovány. Základní typy používaných stěnových panelů jsou plný, okenní, okenní sanitární, dveřní a plný  půlpanel. Pro zajištění snadné manipulace a montáže do sestav jsou kontejnerové moduly opatřeny ISO kontejnerovými rohovými prvky a zásuvkami pro vysokozdvižný vozík. Přívod elektřiny je řešen zapuštěnými vnějšími CEE zásuvkami.

Rozměry

Rozměry modulů jsou přizpůsobeny ISO normě z důvodu snadné manipulace a přepravy po silnici, železnici i lodí. Základní vnější rozměry kontejnerových modulů dle normy ISO jsou:

délka (mm) 2 991 (10’) 6 058 (20’) 9 125 (30’)
šířka (mm) 2 438 (8’) 2 991 (10’)
výška (mm) 2 591 2 791

Vnitřní vybavení

Plastová dvojčinná okna s roletami, možnost montáže vnějších bezpečnostních mříží, jednokřídlé dveře oboustranně obložené pozinkovaným plechem, elektroinstalace (rozvody, jističe, zásuvky, vypínače a světla) dle ČSN, vytápění elektrickými přímotopy, možnost montáže minikuchyněk a klimatizačních jednotek.

Montované sestavy

Unikátní konstrukční systém umožňuje spojovat kontejnerové moduly do montovaných sestav. Moduly lze spojovat, podélně, čelně i do podlaží. Demontáží stěnových panelů lze získat prakticky libovolně velké vnitřní prostorové celky. Konstrukční systém umožňuje vytváření variabilních vícepodlažních montovaných objektů propojených chodbovými moduly, vnitřními nebo vnějšími schodišti s pochozími podestami. Zastřešení objektů lze řešit sedlovými střechami včetně montáže atik.

Použití

Montované kancelářské objekty, ubytovny, sociální bydlení, zařízení stavenišť, prodejny a prodejní stánky, prezentační centra, vrátnice, strážní objekty, velíny a dispečinky, jídelny, šatny.